Sport.pl

WF z klasą. Minister Joanna Mucha spotkała się z nauczycielami

W poniedziałek, czyli w Dniu Edukacji Narodowej Joanna Mucha, minister sportu i turystyki spotkała się z nauczycielami wychowania fizycznego i dyrektorami szkół.
Na początku września szefowa resortu sportu zainaugurowała akcję "Stop zwolnieniom z WF" oraz promocję aktywności wśród dzieci i młodzieży. W poniedziałek rozmawiano m.in. o tym, jak nauczyciele wychowania fizycznego odebrali tę kampanię, z jakimi problemami najczęściej się zmagają oraz jakie mają pomysły na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego.

Nauczyciele jednak zwracali uwagę, że zbyt mało uwagi poświęca się na sport szczególnie wśród najmłodszych. Poza tym wymieniali m.in. brak profesjonalnych szkoleń dla nauczycieli i słabą infrastrukturę sportową.

Minister za to przedstawiła opracowywane aktualnie programy: "Mały Mistrz", "Umiem pływać" i program multisportowy. Opowiedziała też o programach remontowych i szkolnych inwestycjach.

- Skuteczność tych działań zależy w równym stopniu od ministerstwa, jak i samych nauczycieli. Tylko razem jesteśmy w stanie naprawić polski sport. Inaczej po prostu się nie da - zakończyła Mucha.