Lider Animator. 2. Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu

24 października w godzinach 16-20:30 obędzie się 2. Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu, poświęcony praktycznym stronom promocji aktywności fizycznej i sportu w społecznościach lokalnych. Gościem specjalnym będzie Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Kongres poprowadzi dziennikarz TVP Przemysław Babiarz. Podczas wydarzenia odbędzie się Gala Liderów, czyli uroczyste wręczenie grantów finansowych 20 laureatom programu Lider Animator 2014.
Kongres odbędzie się 24 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie, które znajduje się przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4. Na kongresie, podobnie jak rok temu, spotkają się ze sobą ludzie związani z aktywnością fizyczną i sportem, którzy realizują lub chcą realizować projekty zachęcające do ruchu ludzi w każdym wieku. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz dostarczenie wiedzy i praktycznych narzędzi, które pomogą rozwijać lokalne inicjatywy sportowe w kraju.

Wydarzenie będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem szkoleń i warsztatów "Sport Support Move" realizowanych przez fundację wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz RehasportClinic i Tera-Band Academy.

Osoby uczestniczące w szkoleniach otrzymają certyfikat ukończenia kursu podstawowego z zakresu sprawności funkcjonalnej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Więcej informacji o szkoleniach znajduje się na stronie organizatora.

W trakcie kongresu spośród uczestników wydarzenia odbędzie się losowanie, którego zwycięzcy nagrodzeni zostaną profesjonalnymi przyborami do ćwiczeń - Thera-Band, Togu, Roller.

W programie tegorocznego kongresu zaplanowano między innymi:

- Warsztaty poświęcone sprawności funkcjonalnej, które poprowadzą najlepsi specjaliści zajmujący się medycyną sportową i przygotowaniem funkcjonalnym (specjaliści Rehasport Clinic oraz fizjoterapeci Thera-Band Academy)

- Propozycje rozwiązań systemowych Ministerstwa Sportu i Turystyki będące odpowiedzią na niski poziom aktywności fizycznej młodych Polaków

- Prezentacje najlepszych lokalnych praktyk - Gala Liderów, czyli uroczyste wręczenie grantów finansowych 20 laureatom programu Lider Animator 2014, nad którym honorowy patronat objął Pan Minister Andrzej Biernat

Pełen program kongresu znajduje się na stronie internetowej organizatora

Rejestracja na 2. Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu

Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową organizatora do dnia 21.10.2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

REJESTRACJA

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: biuro@sportsupport.edu.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: +48 607 797 404.